Do XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Budowlanego „MODERNIZACJA ROKU & BUDOWA XXI w." został zgłoszony obiekt: Zmiana sposobu użytkowania wraz z przebudową zabytkowego dworu w Koźminku na potrzeby Ośrodka Kultury i Organizacji Pozarządowych.

Organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego.

Ideą tego Konkursu jest propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego oraz promocja modernizacji, przebudowy i rozbudowy obiektów i urządzeń dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych.

Zachęcamy Państwa do oddawania głosów na obiekt z naszej gminy.

Link do głosowania: 

https://www.modernizacjaroku.org.pl/pl/editions/2262/plebiscite/stage-1/regions/33

dworek glosowanie

dworek glosowanie2

 

flaga i godło

tablicakil

Mieszkańcy gminy Koźminek  już od grudnia 2020 roku, mogą cieszyć się przebudowaną drogą ul. Kilińkiego w miejscowości Koźminek. Ulica Kilińskiego została przebudowana w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Przebudowa nawierzchni ul. Kilińskiego w m. Koźminek”.

Całkowita wartość zadania wyniosła 570 000,00 złotych. Na przedmiotową inwestycję Gmina pozyskała dotację z budżetu Państwa w wysokości 456 000,00 złotych w ramach programu Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostała kwota została poniesiona z budżetu Gminy Koźminek.

W ramach zadania kompleksowo została przebudowana ulica o długości 330 metrów. Cała jezdnia zyska nową nawierzchnię asfaltowa o szerokości 5,0 metra. Wykonano chodniki  i zjazdy z betonowej kostki brukowej. Ulica zyskała nowe odwodnienie oraz oznakowanie pionowe i poziome. W ramach zadania wykonano również wyniesione przejście dla pieszych z oznakowaniem aktywnym.

smartcapture

smartcapture

20210408 100857

20210408 101058

20210408 101134

ulotka CB 2021

Już w czerwcu rusza III edycja darmowego projektu online Career Boost. Eksperci UBS wraz z grupą trenerów - wolontariuszy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem ze wszystkimi, którzy aktualnie poszukują pracy. Naszym projektem chcemy pomóc osobom, które m.in. straciły pracę przez sytuację wywołaną Covid-19, zmuszone są zmienić pracę, a także dla studentów i osób szukających swojej pierwszej pracy w tych trudnych czasach.  Będziemy wdzięczni za przekazanie informacji wszystkim potrzebującym takiego wsparcia.
Edycja czerwcowa zostanie zrealizowana w języku polskim.
Oferujemy dwa terminy webinarium do wyboru (2 x 4h):

·       7-8 czerwca 2021

·       9-10 czerwca 2021

W godzinach 9:00 – 13:00.

Zaś 15.06 odbędą się symulowane rozmowy rekrutacyjne, w czasie których uczestnicy projektu będą mogli przećwiczyć swoje umiejętności oraz sprawdzić CV pod okiem ekspertów.

Dodatkowo, uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnego mentoringu indywidualnego – do 3 spotkań indywidualnych z mentorem.

Rekrutacja potrwa do 31.05.2021r.

Aplikować można poprzez formularz:
https://www.stellavirium.org/aplikuj-do-cb/

W razie pytań zachęcamy do kontaktu: 509 206 033 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  ,
oraz do odwiedzenia strony Fundacji Stella Virium: https://www.stellavirium.org/career-boost/  

kas

  • W tegorocznej akcji składania zeznań PIT podatnicy złożyli dotychczas ponad 9,4 mln zeznań. 91 procent z nich wpłynęło do urzędów skarbowych w formie elektronicznej.
  • Dużą popularnością cieszy się usługa Twój e-PIT dostępna w e-Urzędzie Skarbowym, za pomocą której wpłynęło dotychczas prawie 3,7 mln PIT-ów. Zeznania można również składać za pomocą systemu
    e-Deklaracje.
  • Zachęcamy do korzystania e-usług fiskusa.

91 proc. złożonych PITów wpłynęło do urzędów w formie elektronicznej, za pośrednictwem usługi Twój e-PIT udostępnionej w e-Urzędzie Skarbowym na stronie www.podatki.gov.pl i systemu e-Deklaracje. Jedynie 9 proc. To zeznania składane w formie papierowej.

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszym jej umówieniu

Ze względu na sytuację epidemiczną wizyta w urzędzie skarbowym jest możliwa tylko po wcześniejszej rezerwacji – online lub telefonicznie.

"Bez umawiania wizyty, PIT można złożyć w urnie wystawionej w urzędzie. W ten sposób też skutecznie i bezpiecznie złożysz swoją deklarację. Zachęcam do tego. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo" – zaznacza szefowa KAS Magdalena Rzeczkowska.

Podatnicy wiele spraw mogą załatwić online np. korzystając z serwisu e-Urząd Skarbowy. W uruchomionym 1 lutego br. e-Urzędzie Skarbowym mają dostęp m.in. do usługi Twój e-PIT, e-mikrofirmy, wykazu mandatów karnych. Mogą zrealizować płatności online do organów podatkowych i zobaczyć historię swoich wpłat. W serwisie można też złożyć w formie elektronicznej niektóre pisma np. zawiadomienie ZAW-NR, pismo w sprawie wyjaśnienia przeznaczenia wpłaty, wniosek o zaliczenie nadpłaty lub zwrotu podatku na poczet innych zobowiązań czy tzw. czynny żal. E-Urząd Skarbowy jest dostępny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu z dowolnego urządzenia podłączonego do internetu.

Pieniądze szybko trafiają na konta podatników

W wyniku rocznego rozliczenia PIT więcej osób otrzymuje zwrot nadpłaconego podatku niż musi podatek dopłacić. W tym roku, jak wynika ze złożonych dotychczas zeznań, do dopłaty zobowiązanych jest prawie 1,7 mln podatników, a na zwrot z urzędu skarbowego może liczyć ponad 4,1 mln podatników.

Podatnicy, którzy w zeznaniu rocznym wykażą nadpłatę oraz złożą swoje zeznanie w formie elektronicznej mogą liczyć na szybszy zwrot swoich pieniędzy. Urząd ma na to maksymalnie 45 dni. W przypadku zeznań złożonych papierowo termin ten wynosi trzy miesiące.

Do tej pory administracja skarbowa zwróciła na konta podatników 5,5 mld zł nadpłaconego podatku. Z kolei podatnicy wpłacili dotychczas 921 mln zł, które wykazali w swoich zeznaniach jako podatek „do zapłaty".

kulturawdro1

Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął uchwałę w sprawie ogłoszenia naboru zgłoszeń w ramach Programu „Kultura w drodze”. Już po raz drugi wielkopolscy artyści i animatorzy kultury, działający we współpracy z lokalnymi instytucjami i organizacjami kulturalnymi będą mogli uzyskać wsparcie ze strony samorządu Województwa Wielkopolskiego na realizację własnych projektów, w miejscowościach oddalonych od dużych centrów kulturalnych. Zachęcamy do zapoznania się z zasadami Programu:

https://kulturaupodstaw.pl/kultura-wyrusza-w-droge-2/

Relacje ze wszystkich ubiegłorocznych działań w ramach Programu można zobaczyć tutaj:

https://kulturaupodstaw.pl/program-kultura-w-drodze/

Zapraszamy do współpracy!

zus

Do tej pory w województwie wielkopolskim aktywowano już 136 tys. bonów turystycznych, na kwotę prawie 118 mln zł. Stanowi to 33 proc. wszystkich przysługujących wielkopolanom bonów. Do aktywowania pozostało ponad 275 tys. bonów. Na ich wykorzystanie mamy czas jeszcze przez najbliższy rok, do 31 marca 2022 r.

Świadczenie w formie bonu turystycznego przyznawane jest na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka niepełnosprawnego rodzice dostaną dodatkowy bon o takiej samej wysokości, tj. 500 zł.

Za pomocą bonu można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Prawo do bonu ustalane jest na podstawie informacji z bazy danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej przez Polską Organizację Turystyczną (POT). Wszelkie kwestie związane z uprawnieniami do Bonu oraz z uprawnieniami podmiotów turystycznych, wyjaśnia Polska Organizacja Turystyczna.

Obsługa bonu odbywa się w systemie teleinformatycznym ZUS. Aby skorzystać z Bonu wystarczy mieć konto na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Bon można aktywować w dowolnym momencie, po podaniu danych kontaktowych (adres e-mail i nr telefonu komórkowego). Osoby, które mają niepełnosprawne dziecko i chcą uzyskać dodatkowe świadczenie, mogą na PUE ZUS złożyć oświadczenie, które jest podstawą przyznania dodatkowych 500 zł. Płatności bonem są realizowane w oparciu o komunikację SMS.

Marlena Nowicka

regionalna rzeczniczka prasowa

ZUS w Wielkopolsce

Podkategorie

Aktualności

powrót do góry strony