Dzisiaj jest poniedziałek, 16 września 2019r. Imienieny Edyty i Kornela
Dzień z jabłkiem w świetlicy Szkoły Podstawowej w Koźminku

Dzień z jabłkiem w świetlicy Szkoły Podstawowej w Koźminku

Wszyscy wiemy, że jabłka mają dużo walorów zdrowotnych i odżywczych. W celu propagowania wśród uczniów zdrowego odżywiania 25 lutego 2019r. w świetlicy Szkoły Podstawowej w Koźminku obchodziliśmy Dzień z jabłkiem zorganizowany wspólnie z nauczycielem bibliotekarzem.  Swój udział w tym dniu zgłosili również uczniowie z klas pierwszych.

Głównym celem akcji było zapoznanie uczniów z wartościami odżywczymi jabłek oraz zachęcanie do ich spożywania. Uczniowie z klas pierwszych przygotowali pyszny sok jabłkowy i zrobili plakat pt.  ,,Dlaczego warto jeść jabłka”. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały okazję dowiedzieć się  jak powstaje jabłko, gdzie rośnie i z jakich państw na świecie pochodzi. Poznali  rodzaje potraw i przetworów przygotowywanych  z tych owoców. Uczniowie w świetlicy wysłuchali opowiadania o jabłku i obejrzeli prezentację dotyczącą jego wartości odżywczych.  Zaznajomili się z  możliwością  ich serwowania pod różnymi postaciami oraz wykorzystywania w polskiej kuchni. Dzieci wykonały również pracę plastyczną techniką dowolną.

Wszystkie podejmowane działania dostarczyły uczniom wiele radości i uśmiechu. Zwróciły także uwagę na korzyści wynikające ze spożywania jabłek.

Opracowały:

M.D.Józefiak

G.Siewieja