Dzisiaj jest niedziela, 21 lipca 2019r. Imienieny Daniela i Andrzeja
Historyczny – październikowy dzień dla Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosaw Nowym Nakwasinie.

Historyczny – październikowy dzień dla Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosaw Nowym Nakwasinie.

Październik w dziejach  Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa już niejednokrotnie przechodził do historii.

To w tym miesiącu odbywały się najistotniejsze wydarzenia:

  • 20 października  1991roku – nadano  imię  szkoły - Wincentego Witosa,
  • 26 października  1999 roku –oddano do użytku  salę gimnastyczną z zapleczem,
  •  trzynaście lat później, 26 października  2012 roku - otwarto boisko wielofunkcyjne oraz oddano do użytku zagospodarowany terenwokół szkoły z bieżnią i ścieżką zdrowia,
  • 10 października 2014 roku nastąpił montaż placu zabaw,
  • i 17 października 2018 roku –przekazano budynek po gruntownym remoncie, termomodernizacji.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że wszystkie te wielkie inwestycje odbyły się za kadencji Wójta Gminy Koźminek Pana Andrzeja Miklasa.

Uroczystość była wyjątkowa, połączono bowiem tak ważne wydarzenia jak pasowanie i ślubowanie uczniów klasy I, Dzień Edukacji Narodowej i przekazanie budynku szkoły po termomodernizacji.

W październikowy klimat wprowadzili nas przedszkolacy – ich jesienna piosenka wkomponowała się w barwne jesienne stroje.

17 uczniów klasy I złożyło ślubowanie i zostało pasowanych na pierwszoklasistów. Rodzice przygotowali im wspaniałe przyjęcie. To oni, spośród obecnych uczniów szkoły, najdłużej będą korzystać z udogodnień po remoncie szkoły.

W chwilę później uczniowie klasy VII starannie wyrecytowanymi wierszami podziękowali nauczycielom i pracownikom za trud i czas poświęcony wychowaniu i kształceniu. Chór szkolny, a także uczniowie klasy II – jak zwykle profesjonalnie i z wdziękiem - wyśpiewali wdzięczność dla nauczycieli.

Kolejna część uroczystości dotyczyła przekazania budynku szkoły po termomodernizacji.

Nasza szkoła zalicza się do wiekowych budynków. Do niedawna nadszarpnięta zębem czasu, teraz jawi się przed nami w nowym obliczu. Ta prawie stuletnia staruszka, (w 1926 roku po raz pierwszy odbyły się zajęcia w budynku szkoły),w ramach projektu „Modernizacja energetyczna obiektów użyteczności na terenie Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej”przy współudziale:Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Funduszy Europejskich – Programu Regionalnego Samorządu Województwa Wielkopolskiego, przeszła metamorfozę. Dzisiaj możemy w pełni cieszyć się nowym wyglądem i funkcjonalnością naszej placówki, ponieważ Szkoła w Nowym Nakwasinie zyskała nowego ducha nowoczesności.

Pan Krzysztof Grabowski–MarszałekWojewództwa Wielkopolskiego, PanKrzysztof Nosal – Starosta Kaliski, Pan Andrzej Miklas – Wójt Gminy Koźminek, Pani Katarzyna Szydłowska – dyrektor szkoły, Ksiądz Maciej Jóźwiak – proboszcz Parafii Koźminek, Pan Karol Kuszczyński – właściciel firmy Karbud, wykonawca prac remontowych, Pani Żaneta Wojciechowska -  Przewodnicząca Rady Rodziców i Ilona Gruszka – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, dokonali przecięcia wstęgi jako symbolu otwarcia czegoś nowego, bo oprócz murów wzniesionych przez przedwojenne pokolenia mieszkańców Nowego Nakwasina i okolic, zachowując jej zabytkowy charakter, szkoła przeszła gruntowny remont.

O tym, jak uczono i jak wyglądała szkoła na początku jej istnienia i w kolejnych latach, aż po dzień dzisiejszy, opowiedzieli byli uczniowie: Pani Zofia Skowron, Pani Teresa Marszałek, Pani Renata Płatek, Pan Mariusz Krupiński, Pani Katarzyna Harasna. Serdecznie dziękujemy Państwu za te opowieści.

Stworzone warunki pozwolą naszym dzieciom poszerzać umiejętności, rozwijać zainteresowania, z wiarą patrzeć w przyszłość. Kierowanie taką placówką to ogromny zaszczyt, ale i odpowiedzialność.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy podjęli decyzję i przyczynili się do remontu naszej szkoły. Nasza szkoła jest i będzie wizytówką naszej gminy.

Dziękuję nauczycielom, pracownikom obsługi, rodzicom,  każdej osobie, która swoim zaangażowaniem przyczyniła się wspaniałego wyglądu tego obiektu.

 

Dyrektor:

Katarzyna Szydłowska