Dzisiaj jest poniedziałek, 10 grudnia 2018r. Imienieny Julii i Daniela

I GRAND PRIX OZTS

W sobotę 22 września 2018 r. w Gizałkach odbyło się I Grand Prix Południowej Wielkopolski w tenisie stołowym w kat. młodzik i junior Na starcie nie zabrakło zawodników lokalnego UKS Maraton przy Szkole Podstawowej w Moskurni: Dawida Gawrona, Szymona Bączyńskiego oraz Oliwi Skoniecznej.

W kat. młodziczek Oliwia Skonieczna zajęła 6 miejsce, natomiast w kat. junior Szymon Bączyński, startujący w wyższej kat. wiekowej sklasyfikowany została na 9 pozycji.

Najlepiej z zawodników UKS Maraton zaprezentował się Dawid Gawron, który zajął 2 miejsce w kat młodzików. W finale uległ Miłoszowi Kołodziejskiemu z UKS Impuls Zduny. Finał był bardzo wyrównany, a rozstrzygnięcie przyniósł dopiero 5 set. Przy prowadzeniu 2:1 w  setach i 6:2 w małych pkt. dla Dawida, Miłosz Kołodziejski zaczął odrabiać straty. W piątym secie prowadził już 7:1, Dawid wziął czas, żeby ochłonąć i pozbierać myśli, co pozwoliło mu uspokoić grę, zaczął odrabiać straty doprowadzając wynik do stanu 10:8 dla Miłosza, niestety w ostatniej serwisowej akcji punkt zdobył przeciwnik. Na 3 miejscu podium w kat. młodzik stanął Paweł Idziaszek z Komorzanki Komorze.

autor: P. Olejnik