Dzisiaj jest niedziela, 18 sierpnia 2019r. Imienieny Heleny i Bronisławy
Kolejne sukcesy wokalistek ze Szkoły Podstawowej w Koźminku.

Kolejne sukcesy wokalistek ze Szkoły Podstawowej w Koźminku.

W środę 13 lutego 2019r. w Szkole  Podstawowej nr 12 w Kaliszu odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. W tym roku przedsięwzięcie miało wymiar specjalny, bowiem była to jubileuszowa - X edycja konkursu, a dodatkowo uczestnicy walczyli o nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Kalisza - Krystiana Kinastowskiego.

Wśród gości festiwalu  wymienić  należy: Wiceprezydenta Miasta Kalisza - Grzegorza Kulawinka, ks. prałata Adama Modlińskiego - proboszcza Parafii Katedralnej św. Mikołaja w Kaliszu, naczelnik Wydziału Edukacji UM Kalisza- Mariusz Witczak, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, Marian Durlej, starsze wizytatorki  Kuratorium w Kaliszu - Alicję Januszkiewicz i  Małgorzatę Kubacką-Gorwecką.

Do tegorocznych występów zgłosiło się ponad 22 solistów ze szkół podstawowych z Kalisza i powiatu, którzy zmierzyli się w dwóch kategoriach wiekowych - kl. I-IV i kl. V-VIII. Ich talenty wokalne oceniało profesjonale jury w składzie - dr Krzysztof Niegowski (kompozytor, dyrygent, wykładowca Zakładu Edukacji Muzycznej na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu), dr Beata Michalak (muzykolog, wykładowca UAM WA-P w Kaliszu) i Maciej Bąk (student UAM WA-P w Kaliszu).

Uczennica naszej szkoły Nadia Janiak w kategorii klas I-IV zajęła III miejsce, a Mai Kasprzak w kategorii klas V-_VIII również przyznano III miejsce. Dziewczynki otrzymały dyplomy, oraz bony wartości 50 zł do wykorzystania na zakupy w sklepach RTV.

Nagrodę specjalną ks. prałat Adam Modliński - proboszcz Parafii Katedralnej św. Mikołaja w Kaliszu przyznał naszej uczennicy Mai Kasprzak za wykonanie pastorałki pt."Noel"

Do występów uczennice przygotowała pani Małgorzata Nawrocka.