Dzisiaj jest wtorek, 18 lutego 2020r. Imienieny Symeona i Konstancji
Kto tak pędzi, kto tak gna? To listonosz! Listy ma!

Kto tak pędzi, kto tak gna? To listonosz! Listy ma!

18 października 1558 roku król Zygmunt II August powołał do życia Pocztę Królewską. Jej zadaniem było przekazywanie wiadomości na trasie Kraków-Wiedeń-Wenecja. Z tej okazji obchodzimy Dzień Poczty Polskiej, święto które m. in. jest dobrą okazją do nagrodzenia najlepszych urzędów i listonoszy.

W październiku dzieci z Punktu i Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa dowiedziały się  co to jest poczta i kto to jest listonosz. Aby jeszcze pogłębić informacje na temat zawodu listonosza, do przedszkola został zaproszony specjalny gość. 8 listopada 2018r. odwiedził nas Pan listonosz Mirosław Juszczak,  pracownik Filii Urzędu Pocztowego Opatówek w Koźminku. Było to kolejne spotkanie w ramach programu ?Zawodowy zawrót głowy? ? gdzie przedszkolacy poznają zawody.  

Dzieci mogły obejrzeć jak wygląda mundur pocztowca oraz logo poczty. Nasz Gość zaprezentował wszystkim ogromną torbę, w której nosi listy i opowiedział o znaczkach pocztowych oraz jak wygląda droga listu/paczki do odbiorcy. Był to Gość którego dzieci dobrze znają, ponieważ prawie codziennie puka do ich domów. Nie obyło się bez niespodzianek. Pan listonosz wręczył każdemu przedszkolakowi list, a w nim zaproszenie na uroczyste obchody dnia Niepodległości w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Nowym Nakwasinie. Zaskoczeniem dla dzieci były koperty zaadresowane specjalnie dla nich. 

Ale najważniejsze, że Pan listonosz zdradził nam adres do Św. Mikołaja i zapewnił, że dostarczy wszystkie listy dzieci w trybie priorytetowym. Za tą obietnice i poświęcony czas serdecznie dziękujemy Panu Mirkowi.

Nina Chwiłkowska