Dzisiaj jest środa, 26 lutego 2020r. Imienieny Mirosława i Aleksandra
Magia kina i harce w sali zabaw.

Magia kina i harce w sali zabaw.

Przedszkole to miejsce, w którym nasze pociechy spędzają czas, które je wychowuje i w którym przygotowują się do tego, aby kiedyś pójść do szkoły. Bardzo ważna w wychowaniu dzieci jest zabawa i poznawanie nowych rzeczy, dzięki którym rozwijają się. Dlatego wyprawa do kina dla niektórych przedszkolaków to  jedno z pierwszych i ważniejszych wydarzeń kulturalnych w życiu.

30 października 2018r. dzieci z  Punktu i Oddziału Przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Kalisza. W tej wyprawie towarzyszyli im uczniowie z klas I-III.  Najpierw w kinie Helios, które mieści się w galerii handlowej Amber, dzieci z zainteresowaniem oglądały przygody bohaterów filmu animowanego pt. "Kopciuszek - historia prawdziwa". Głowna bohaterka i jej przyjaciele po przybyciu na królewski bal odkrywają sekret. Okazuje się, że prawdziwy książę został zamieniony w mysz, a jego miejsce na dworze zajął oszust, kontrolowany przez podstępną wiedźmę. Aby uratować księcia i pokonać siły zła, Kopciuszek zabrał dzieci w niezwykłą, zaczarowaną podróż.

Po zakończonym seansie, uczniowie i przedszkolacy niesamowitą energię spożytkowali w sali zabaw "Megahitek", korzystając ze zjeżdżali wulkan, zjeżdżalni rolkowej, basenach z kuleczkami, ścianki wspinaczkowej z asekuracją, dmuchanego zamku, pneumatycznej armatki oraz wielu innych  atrakcji. Zabawy w sali zabaw rozwijały u naszych uczniów i przedszkolaków nie tylko sprawność motoryczną, koordynację wzrokowo - ruchową oraz orientację w przestrzeni, ale również uczyły odwagi, a także pokonywania swoich słabości.

 Wyprawa do kina dla niektórych dzieci stanowiła niezwykłą przygodę. Tajemnicza atmosfera, magia wielkości ekranu, siła dźwięku, dynamiczność i kompozycja obrazu. A wspólne harce w sali zabaw były doskonałą okazją do integracji dzieci z oddziału i punktu przedszkolnego z uczniami klas I-III.


Nina Chwiłkowska, Monika Szewczyk