Dzisiaj jest poniedziałek, 23 września 2019r. Imienieny Tekli i Bogusława
Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych w Szkole Podstawowej w Nowym Nakwasinie

Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych w Szkole Podstawowej w Nowym Nakwasinie

13  listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych. W tym dniu uczennice z klasy V pod kierunkiem pani Ani Gawron przybliżyły zgromadzonym uczniom, nauczycielom historię i znaczenie tego święta w życiu szkoły, w nauce oraz rozwijaniu zainteresować czytelniczych. Następnie dziewczyny z  starszych  klas  przeprowadziły  krótką  gawędę  o  swoich  ulubionych  książkach.  Klaudia

o "Harrym Potterze", Sylwia o "Zmierzchu", Klaudia Jakubasz o historii młodych buntowniczek. a Gabrysia o "Dziewczynce, która wypiła księżyc". Prezentacja dziewczynek wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród widowni.

Z okazji tego święta klasa szósta przygotowała plakat informujący o nowościach czytelniczych, jakie zostały zakupione do szkolnej biblioteki w ramach realizacji "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" - Priorytet 3.

Na tym apelu został również rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pod tytułem "Mój ulubiony bohater z bajki" dla pierwszej, drugiej i trzeciej klasy. Jury w składzie pani Nina Chwiłkowska, pani Monika Szewczyk oraz pani Magdalena Michalak wyróżniło prace: Oliwii Kwiatkowskiej z I klasy, Igora Karolaka z II klasy, Adama Pośpiecha z II klasy, Justyny Perskawiec z II klasy oraz Pauliny Kowalczyk z III klasy. Pani dyrektor pogratulowała serdecznie laureatom i rozdała miłe upominki, książeczki oraz dyplomy. Prace wszystkich uczestników konkursu zostały wyeksponowane podczas trwania apelu. Gratulujemy uczniom za ciekawe pomysły w ukazaniu swoich ulubionych postaci z bajek.

Na zakończenie pani bibliotekarka zaprosiła uczniów oraz grono pedagogiczne do odwiedzania naszej szkolnej biblioteki.