Dzisiaj jest wtorek, 20 sierpnia 2019r. Imienieny Bernarda i Sobiesława
Mikołajki w Przedszkolu w Koźminku

Mikołajki w Przedszkolu w Koźminku

Mikołajki - to święto obchodzone ku czci Świętego Mikołaja biskupa Miry, nieodłącznie kojarzy się z radosną atmosferą oraz przede wszystkim z prezentami. 6 grudnia to dla dzieci jeden znajprzyjemniejszych dni w roku, w tym dniu wszyscy przenieśliśmy się w "bajkowy świat". W sposób szczególny na wizytę Mikołaja czekają zwłaszcza najmłodsi.

Już od rana w przedszkolu panował gwar i radość, dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa! Zaraz po śniadaniu przedszkolacy obejrzeli film od Świętego Mikołaja oraz śpiewały zimowe piosenki. Gdy rozbrzmiały dzwonki to oznaczało, że Mikołaj jest tuż, tuż, jak sam powiedział przybył do nas samolotem bowiem brak śniegu u uniemożliwił podróż saniami. Mikołaj obdarował prezentami wszystkie dzieci, długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków oraz obiecał, że jeśli będą grzeczni pojawi się w przyszłym roku.

W godzinach popołudniowych w przedszkolu pojawił Skrzat Łapacz Życzeń, ten niezwykły skrzat zachwycił dzieci swoją wyjątkowością. Obdarował przedszkolaków cukierkami i obiecał, że wszystkie ich życzenia zostaną spełnione.

 

Autor: E. Haładyn