Dzisiaj jest poniedziałek, 23 września 2019r. Imienieny Tekli i Bogusława

"Pasowanie na starszaka"

Dzień 10 października 2018r. na długo pozostanie w pamięci dzieci 6-letnich.Właśnie tego dnia w Publicznym Przedszkolu w Koźminku odbyła się ważna uroczystość "Pasowanie na starszaka".

Na uroczystość zostali zaproszeni rodzice oraz Wójt Gminy Koźminek pan Andrzej Miklas. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia części artystycznej, w której 6-latki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.

Po części artystycznej dzieci złożyły przysięgę, wypiły sok z cytryny i wtedy nastąpił najważniejszy punkt uroczystości. Pani dyrektor Maria Narowska dokonała uroczystego "Pasowania na Starszaka", kładąc na ramieniu każdego dziecka magiczną dużą kredkę. Na twarzach przedszkolaków widać było powagę i dumę, że w tym dniu są najważniejsi.

Na pamiątkę tego wydarzenia, każde dziecko otrzymało dyplom, upominek wręczony przez Wójta Gminy Koźminek pana Andrzej Miklasa oraz upominki przygotowane przez rodziców. Następnie każdy starszak, pani dyrektor Maria Narowska, pan wójt Andrzej Miklas oraz wychowawczyni grupy "Maki" pani Grażyna Przybył podpisem potwierdzili ważność aktu pasowania. To miłe spotkanie zakończyło się wspólną fotografią oraz zaproszeniem na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Nowo pasowanym starszakom życzymy wielu sukcesów, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil spędzonych w przedszkolu.

                                                                                                                   Autor: G. Przybył