Dzisiaj jest niedziela, 21 lipca 2019r. Imienieny Daniela i Andrzeja
Sukces dzieci ze Szkoły Podstawowej w Koźminku na XXIX Diecezjalnym Przeglądzie Pieśni i Piosenki Religijnej Sacrosong 2018.

Sukces dzieci ze Szkoły Podstawowej w Koźminku na XXIX Diecezjalnym Przeglądzie Pieśni i Piosenki Religijnej Sacrosong 2018.

Uroczystym  koncertem galowym i wręczeniem nagród zakończył się w niedzielny wieczór 29. Diecezjalny Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej SACROSONG 2018. W konkursie wzięło udział w sumie około 200 wykonawców.

Przegląd jest wspólnym przedsięwzięciem Parafii p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz Centrum Kultury i Sztuki. Jego celem jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań muzycznych oraz twórczości religijno-artystycznej młodzieży.  Podobnie jak w latach ubiegłych zainteresowanie przyjazdem do Kalisza wyrazili młodzi ludzie nie tylko z Diecezji Kaliskiej, ale także z całej Polski. 

  Występy uczestników oceniało jury w składzie:

- KAZIMIERZ MADZIAŁA - profesor doktor habilitowany Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu - jako przewodniczący

- MARIA PAWELEC ? dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Kaliszu,

ks. prałat  STANISŁAW TOFIL

- ANDRZEJ TYLCZYŃSKI ? główny specjalista w Dziale Artystycznym Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu ? w roli sekretarza.

 Przyznano nagrody, wyróżnienia oraz dyplomy uczestnictwa. Samo zakwalifikowanie  uczestnika do koncertu finałowego było nobilitujące.

 Szkołę Podstawową w Koźminku reprezentował zespół wokalny Boże Ludki oraz solistka Maja Kasprzak.

 ?Boże Ludki? to w przeważającej części uczniowie klasy Ia, debiutujący na dużej scenie przed tak liczną publicznością. Tym bardziej cieszy fakt, iż jury przyznało im wyróżnienie.

 Maja Kasprzak za emocjonalne i perfekcyjne wykonanie pieśni ?Tak mnie zadziwiasz Panie ? otrzymała nagrodę ? najwyższe wyróżnienie przeglądu.

 Uczniów do występu przygotowała pani Małgorzata Nawrocka.

W werdykcie Jury podkreśliło, że tegoroczną edycję SACROSONGU charakteryzowała duża ilość wykonawców w konkursie oraz wyrównany poziom wykonawczy, doceniło duże zaangażowanie instruktorów i wykonawców, estetykę wykonania, duże zainteresowanie instruktorów oceną merytoryczną występu, chęć dalszej pracy z zespołami i stałe doskonalenie poziomu wykonawczego. Jurorzy z zadowoleniem odnotowali różnorodność form wykonawczych i ustawiczne poszukiwanie przez wykonawców nowego repertuaru pieśni o tematyce religijnej.