Dzisiaj jest środa, 26 lutego 2020r. Imienieny Mirosława i Aleksandra
Świąteczne Spotkanie z Tradycją

Świąteczne Spotkanie z Tradycją

1 grudnia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Liskowie odbyło się XVI Świąteczne spotkanie z tradycją.

Jak co roku spotkanie rozpoczęło się bogatą częścią artystyczną, po której nastąpiła prezentacja stołów świątecznych z tradycyjnymi potrawami, które każdy z nas przygotowuje w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Stół wigilijny to ważny element całych Świąt, to miejsce które w czasie Wigilii  zbiera całą rodzinę, która łamie się opłatkiem- symbolem pojednania, przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości.

Podczas spotkania odbył się konkurs na "Najładniejszy stół wigilijny" jury oceniało ogólne wrażenia estetyczne - przygotowanie stołu, elementy dekoracyjne, różnorodność wykorzystania elementów tradycyjnych i powiązanie z nowoczesnością oraz smak potraw.

Gminę Koźminek reprezentowały Panie z KGW Pietrzyków, które otrzymało wyróżnienie.

Na naszym stole znalazły się pyszne oraz pięknie przygotowane dania świąteczne. Wszyscy przybyli goście mogli skosztować, m.in.: krokietów świątecznych, maku z łamańcami, gołąbków z kaszą, ryb pod różnymi postaciami. Nie zabrakło również kapusty z grochem, ciast świątecznych oraz wielu innych potraw, które charakteryzują tak ważne dla nas święta.

Panie z KGW wykazało się nie tylko zdolnościami kulinarnymi ale również włożyło dużo pracy w dekorację i ogólny wygląd stołu. Słowa podziękowania należą się: Wioletcie Trawnik, Monice Bagniuk, Iwonie Owczarek, Magdalenie Tułacz, Małgorzacie Ugornej, Renacie Sucheckiej, Wieletcie Szprync, Grażynie Pasik oraz Wojciechowi Owczarek.

Podczas Spotkania odbyło się również wręczenie nagród za udział w VIII Powiatowym Konkursie Informatyczno - Plastycznym "E- Kartka bożonarodzeniowa" gdzie w kategorii szkoła podstawowa klasy  I-III nagrodę za I miejsce odebrał Wiktor Perskawiec (klasa II - Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Moskurni, nauczyciel  - Magdalena Skowron).