Dzisiaj jest czwartek, 18 lipca 2019r. Imienieny Kamila i Szymona

Targi Edukacyjne

Dnia 28.02.2019 r. w naszej szkole po raz kolejny odbyły się Targi Edukacyjne. Tuż po oficjalnym powitaniu i otwarciu spotkania przez Panią Dyrektor Iwonę Chojnacką-Adamus swoją ofertę edukacyjną zaprezentowało 14 przedstawicieli szkół powiatu kaliskiego: I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu, II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu, III Liceum im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu, IV Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kaliszu, V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Kaliszu, Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu, Zespół Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kaliszu, Zespół Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru w Kaliszu, Zespół Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej, Zespół Szkół Samochodowych w Kaliszu, Zespół Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku oraz Zespół Szkół nr 1 w Liskowie.

Nasi Goście zapoznali uczniów klas III Gimnazjum i klas VIII Szkoły Podstawowej z kierunkami kształcenia, zasadami rekrutacji, a także zmożliwościami rozwijania swoich pasji i zainteresowań w danej szkole.

Po ogólnej prezentacji szkół nastąpiły spotkania indywidualne, podczas których kadra pedagogiczna i uczniowie udzielali odpowiedzi na pytania przyszłych absolwentów.

Szkoły przygotowały również stoiska promocyjne i wiele atrakcji dla odwiedzających targi. Gimnazjaliści i ósmoklasiści mieli okazję zobaczyć makiety domów wykonane przez uczniów, spróbować wypieków przygotowanych przez starszych kolegów i koleżanki, dowiedzieć się, jakie zajęcia dodatkowe placówki zapewniają swoim uczniom, pobrać plakaty, ulotki i foldery. 

Atmosfera spotkania była miła, zachęciła do zagłębienia się w historię i ofertę poszczególnych szkół. Był to dzień, który na pewno pozytywnie wpłynął na podjęcie decyzji dotyczącej dalszej edukacji. 

Dziękujemy nauczycielom i uczniom Szkoły Podstawowej w Moskurni i Nakwasinie za przyjecie naszego zaproszenia oraz szkołom ponadpodstawowym i ponadgimnazjalnym za tak liczny udział w targach. Będzie nam ogromnie miło gościć Państwa podczas kolejnej edycji Targów Edukacyjnych, na które już dziś serdecznie zapraszamy.

Gorące podziękowania kieruję również dla uczniów kl. III b gimnazjum (Szymona Buchwalda, Kamila Sobczaka, Jakuba Krupińskiego, Oliwii Jakubczak, Beaty Machelak, Martyny Machelak, Barbary Strzałki i Justyny Wiśniewskiej), którzy pomagali w organizacji przedsięwzięcia.

Agnieszka Andrzejczak-Korzeniowska