Dzisiaj jest wtorek, 20 sierpnia 2019r. Imienieny Bernarda i Sobiesława
XIII Spotkanie Świąteczne za nami!

XIII Spotkanie Świąteczne za nami!

W dniu 15 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Moskurni miało miejsce XIII Spotkanie Świąteczne, w którego organizację włączyli się wszyscy nauczyciele, pracownicy obsługi oraz rodzice. Dyrektor Szkoły, Pani Magdalena Skowron, powitała zebranych licznie gości, w tym przedstawicieli władz lokalnych, księdza tutejszej parafii, rodziców i wszystkich zainteresowanych mieszkańców pobliskich miejscowości. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do nowo wybranego Wójta Gminy Koźminek - Pani Iwony Michniewicz, której  uczniowie wręczyli bukiet róż.

Podczas tego grudniowego popołudnia wszyscy mogli na chwilę "zatrzymać się", by poczuć magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, a także prawdziwą dumę narodową w patriotycznych akcentach, do czego inspiracją była tegoroczna 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości.

Na początku odbyło się wyczekiwane wręczenie dyplomów i nagród laureatom "Konkursu na świąteczną ozdobę". Warto dodać, że wszystkie ozdoby konkursowe były wystawione na sprzedaż w kiermaszu świątecznym.

Następnie w klimat zbliżających się świąt wprowadził widownię Tymoteusz Wypych z oddziału przedszkolnego - tegoroczny laureat konkursu recytatorskiego "Świąteczne spotkania z poezją".

Kolejnymi punktami programu artystycznego były występy przedszkolaków w świątecznych piosenkach; inscenizacja w wykonaniu grupy teatralnej o tematyce bożonarodzeniowej, poruszająca problem wyboru kluczowych wartości w dążeniu do prawdziwej wolności; koncert w wykonaniu wspaniałych solistów naszej szkoły oraz wszystkich uczniów i zaproszonych absolwentów.

Na koniec był czas na słodki poczęstunek zorganizowany przez rodziców naszych uczniów.

Tekst: K. Raźniewska