Dzisiaj jest wtorek, 25 czerwca 2019r. Imienieny Łucji i Wilhelma
XIV edycja Kaliskiej Przygody z Odpadami i XX rajd ekologiczno- przyrodniczy

XIV edycja Kaliskiej Przygody z Odpadami i XX rajd ekologiczno- przyrodniczy

W bieżącym roku szkolny społeczność Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Mieleckiego w Koźminku włączyła się w realizację XIV edycji Kaliskiej Przygody z Odpadami- „Śmieci w piecu niebezpieczny problem". Projekt w szkole wraz z uczniami realizowały nauczycielki: Izabela Czechowska, Wioletta Domagała, Joanna Zimniak i Agnieszka Górnicka przy wsparciu Dyrekcji, wychowawców, nauczycieli i rodziców.

Uczniowie aktywnie zbierali plastikowe nakrętki, baterie, zużyte telefony, szyli Eco-torby ze starego podkoszulka, wykonywali prace plastyczne, przygotowali Sprzątanie Świata- Polska 2017, ekologiczne powitanie wiosny, Dzień Wody i Dzień Ziemi, poszerzali swoją wiedzę o recyklingu, współpracowali z referatem ochrony środowiska Urzędu Gminy w Koźminku, Zakładem Utylizacji Odpadów w Orlim Stawie i Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Pod koniec kwietnia opiekunowie projektu napisali raport z realizacji projektu i podczas XX rajdu ekologiczno- przyrodniczego odebrali Certyfikat realizacji projektu w XIV edycji Kaliskiej Przygody z Odpadami w raz z pięknym albumem o osobliwościach Polski i Świata.

W dniu 12 maja dwie drużyny- uczniowie klasy V a i II b gimnazjalnej pod opieką nauczycielek- Izabeli Czechowskiej i Wioletty Domagały uczestniczyły w jubileuszowym XX rajdzie ekologiczno- przyrodniczym. Uczniowie spędzili aktywnie sobotę na terenie Szkoły Podstawowej w Mycielinie uczestnicząc w konkurencjach mody odpadowej, haseł ekologicznych, zabawach sprawnościowych, ekologicznych, zręcznościowych, recyklingowych i chemicznych. Udział w rajdzie był kolejną żywą lekcją recyklingu i edukacji ekologiczno- przyrodniczej.

Izabela Czechowska i Wioletta Domagała