Dzisiaj jest poniedziałek, 16 września 2019r. Imienieny Edyty i Kornela

Zabawa walentynkowa

W dniu 13 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Nowym Nakwasinie odbyła się zabawa choinkowa połączona z wymianą uprzejmości i sympatii w postaci poczty walentynkowej.

W zabawie uczestniczyły dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-VIII. Najmłodsi uczestnicy zaprezentowali wspaniałe stroje i przebrania karnawałowe   i, tak jak co roku,  nie zabrakło pięknych księżniczek, ujmujących czarodziejek i wróżek, dzielnych spidermanów i walecznych kowboyów oraz  innych bajkowych znakomitości . Natomiast starsza dziatwa postawiła na zwiewną, wdzięczną i barwną  sukienkową elegancję wśród dziewcząt oraz stylową i uznaną  klasykę w przypadku chłopców.

Zabawę taneczną uatrakcyjniły  pomysłowe konkursy, w których uczniowie mogli wygrać słodycze i drobne upominki. Na strudzonych uczestników radosnego dokazywania czekały smakołyki i ciepłe napoje przygotowane przez rodziców.

Tego wieczoru, licznie zgromadzone, najczęściej migoczące czerwienią lub szczelnie opakowane w biel karty walentynkowe, nareszcie znalazły swoich adresatów. Słowa przyjaźni, koleżeństwa, przywiązania czy wdzięczności napełniły radością i przejęciem niejedno małe, i większe, dziecięce  serduszko.