Urząd Gminy Koźminek

Menu

Kalendarz

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Moskurni, z inicjatywy nauczycielek Haliny Grzelak i Magdaleny Wypych, przyłączyli się do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Wybieram wodę".

Działania programu realizowane w naszej szkole zwracają szczególną uwagę na to, jak ważną rolę w zachowaniu zdrowia odgrywa prawidłowe nawodnienie organizmu. 

21 listopada 2016 r. uczniowie z klasy IV i V uczestniczyli w lekcji poświęconej edukacji z zakresu prawidłowego nawodnienia organizmu oraz  prawidłowo zbilansowanej diety. Uczniowie w kilkuosobowych zespołach wypowiadali się na temat  roli wody w naszym organizmie. Następnie  przygotowywali w formie plakatu piramidy wodne, które zostały zaprezentowane całej społeczności uczniowskiej. Na zakończenie zajęć uczniowie wypili szklankę wody.

Program „Wybieram wodę" ma na celu promocję korzyści płynących z picia wody, zarówno wodociągowej, jak i butelkowanej. Co więcej,  działania w ramach programu będą podkreślać rolę wody nie tylko w zachowaniu zdrowia, ale także w środowisku, gospodarce, przemyśle i rolnictwie. Z uwagi na potrzebę ochrony naturalnych zasobów wodnych, jednym z kluczowych zadań projektu będzie także propagowanie racjonalnego gospodarowania wodą i jej oszczędzania. 

 

 

 

Tekst: Magdalena Wypych

Foto: H. Grzelak, M. Wypych

Na Skróty

Informacje

INFORMACJA o zasadach zimowego utrzymania dróg na terenie Gminy Koźminek w sezonie 2017/2018

20-11-2017

Ankieta