W niedzielę 19 września2021 roku w Poznaniu odbyło się I Grand Prix Wielkopolski w tenisie stołowym w kat. żaków (rocznik. 2011-2012). Turniej został zorganizowany przez Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego i stanowił eliminację do I GRAN PRIX POLSKI ŻAKÓW, który odbędzie się w dniach 8-10 października w Zielonej Górze i stanowi jeden z trzech turniejów eliminacyjnych do Mistrzostw Polski.

Do rywalizacji przystąpiło ogólnie 64 zawodników: 38 żaków i 26 żaczek. W imprezie udanie zadebiutował zawodnik UKS Maraton Moskurnia przy Szkole Podstawowej w Moskurni – Piotr Grzelińki. Dla Piotrka był to bowiem pierwszy turniej rangi wojewódzkiej, gdyż ze względu na pandemie, nie brał on udziału w zeszłorocznej edycji. Z tego względu nie posiadał on punktów rankingowych i do turnieju głównego kwalifikował się z for-rundy, gdzie pokonał 3:0 Aleksandra Kołodziejczaka z UKS Czternastki Poznań. Z tego samego powodu do turnieju głównego został rozstawiony z ostatnim 32 numerem i jak to w rozgrywkach tenisowych bywa w pierwszej rundzie sparowany został z numerem jeden turnieju Wiktorem Frelichem z LKTS Luboń. Piotrek sensacyjnie pokonał 3:0 faworyta pojedynku wzbudzając tym samym ogólne zainteresowanie widzów i trenerów. W 1/8 zawodnik UKS Moskurnia pokonał również 3:0 młodszego brata  Patryka Frelich. W ćwierćfinale ograł 3:1 Marcela Skołowskiego z LKS Orzeł Wysocko Wielkie, natomiast w półfinale zwyciężył 3:2 Karola Filoda UKS Optimum Lubasz. Piotrek Grzeliński w finale był o krok od zwycięstwa, gdyż wygrywał już 2:0 w setach. Ostatecznie uległ 3:2 Małrycemu Woźniakowi - MKS TS Warta Obornik zajmując drugie miejsce. Zwycięzca turnieju zakwalifikował się do I GRAND PRIX Polski żaków, czyli eliminacji Mistrzostw Polski.