Kalisznawynos

Miasto Kalisz i Powiat Kaliski uruchomiły stronę kalisznawynos.pl. Lokalni restauratorzy mogą za jej pośrednictwem oferować jedzenie na wynos, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów.

Liczba osób zamawiających jedzenie w sieci rośnie lawinowo. Warunki pandemiczne tylko przyspieszyły ten proces. Popularne portale internetowe, przez które można zamówić jedzenie, pobierają jednak od restauratorów prowizję.

Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej wyszła więc z inicjatywą organizacji bezpłatnych dla restauratorów serwisów, skupiających w jednym miejscu oferty restauracji, w których można zamówić jedzenie z odbiorem własnym i na dowóz. Pierwsze lokalne serwisy już działają (np. poznannawynos.pl, elblagnawynos.pl). Również władze Miasta Kalisza i Powiatu Kaliskiego odpowiedziały pozytywnie na inicjatywę, która wspiera restauratorów.

W przypadku kalisznawynos.pl zarówno dodanie restauracji, jak i korzystanie z tej platformy, będzie darmowe. Wystarczy zarejestrować się jako nowy użytkownik i dodać lokal. Również logotypy i zdjęcia potraw restauratorzy będą mogli dodawać do menu samodzielnie. Oferta na portalu będzie podzielona wg kategorii produktowych (potrawy i rodzaje kuchni), bez podziału na rodzaje lokali.

By wesprzeć lokalnych przedsiębiorców, Miasto Kalisz oraz Powiat Kaliski, przejmą koszty, które wiążą się z uruchomieniem strony kalisznawynos.pl oraz koordynację związanych z tym działań.

Serwis został stworzony tak, by umożliwić użytkownikom wygodne oraz intuicyjne korzystanie. Automatycznie wskaże te lokale, które znajdują się najbliżej miejsca zamieszkania. Preferowane będą lokale udostępniające opcję zamówienia on-line lub planujące wprowadzenie takiej opcji w najbliższym czasie.

Zachęcamy restauracje i lokale gastronomiczne do logowania się na stronie i dodawania swoich ofert. Mamy nadzieję, że wkrótce zarówno mieszkańcy naszego regionu, jak i odwiedzający go turyści będą mogli skorzystać z serwisu i zamówić swoje ulubione dania na wynos.