plakat

 

Zapraszam na wyjątkowy i niepowtarzalny koncert Michała Zatora, harfisty, który będzie gościł u nas 22go września, w czwartek. Da koncert w kaplicy ewangelicko-augsburskiej, a rozpoczniemy o godzinie 19.00.

Niekiedy potrzeba wielu instrumentów i wielu muzyków, żeby przy użyciu dźwięków wyczarować zapadający w pamięć utwór.

Michał Zator potrzebuje tylko jednego instrumentu. Harfa w jego dłoniach wyczarowuje nie tylko spójne i kompletne utwory muzyczne, ale wręcz całe światy skryte za tymi utworami, z przebogatymi wachlarzami emocji i treści, których istnienia nie podejrzewamy do chwili, aż wybrzmią wygrywane przez Harfistę.

Odrobina magii muzyki, która nie wymaga prądu, wydaje mi się idealnie dopasowana do tego wnętrza i do tej akustyki, którą już mieliśmy okazję poznać i polubić.

Tym razem będzie to nie tylko podróż przez muzykę, ale prawdziwa wyprawa do zupełnie innego świata, jeśli nie wszechświata, który na naszych oczach (choć bardziej uszach) będzie pojawiał się na kilka chwil wśród nut, strun i śpiewu Michała Zatora.

Zapraszam
Tomasz Potemkowski
GCK w Koźminku

 

Opis ze strony harfista.pl:

Najprawdopodobniej jedyny harfista w Polsce i jeden z niewielu na świecie, który wykonuje na harfie autorski repertuar akompaniując sobie do śpiewu. Wielokrotnie zapraszany do współpracy przez polskie filharmonie.

Półfinalista piątej edycji programu Mam Talent. Stypendysta Ministra Kultury, Stypendysta Marszałka Wielkopolski. W swoim repertuarze posiada kompozycje klasyczne i autorskie.

W pracy pomaga mu rzetelne wykształcenie otrzymane na Akademii Muzycznej w Poznaniu, która ukończył z wyróżnieniem (w klasie Profesor Katarzyny Staniewicz).