Obraz1

Uwaga !!!

Rusza zbiórka na zimę dla piesków ze schroniska „Pokochaj Cztery Łapy”. Jest to schronisko, do którego trafiają bezdomne pieski z terenu naszej gminy.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wzięcia udziału.

Prosimy o przynoszenie:

- niepotrzebnych kocy, ręczników, prześcieradeł, kołder, czy poduszek oczywiście bez pierza.

-  karmę mokrą, suchą, specjalistyczną oraz przysmaki dla psów i kotów

-  obroże, smycze i kagańce dla dużych i średnich psów

- garnki i metalowe miski na jedzenie i wodę

- klatki, kosze, legowiska

- zabawki dla zwierząt

- wszystko co służy pielęgnacji zwierząt ( szampony, szczotki i grzebienie dla zwierząt, cążki do obcinania pazurów, nożyczki i maszynki elektryczne do strzyżenia sierści)

Zbiórka trwa do 30 listopada 2023 r. .

Rzeczy można dostarczać do Urzędu Miejskiego Gminy Koźminek, wejście B pokój nr 33 do Pani Ewy Sobczyńskiej i Joli Wieruszewskiej.

Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy!

Logo Programu Zdrowa Aorta

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne badanie USG aorty brzusznej w Wielkopolskim Programie Zdrowotnym ZDROWA AORTA, które odbędzie się w dniu 02.09.23r. w Kaliszu w Przychodni „Nowy Świat” na ul. Nowy Świat 35a.

Program dobiega końca, jest to ostatnia szansa aby się bezpłatnie przebadać pod kątem tętniaka aorty w Kaliszu.

Program badań kierowany jest do mężczyzn w wieku 50–69 lat, mieszkających w województwie wielkopolskim. Badania te są dla pacjenta całkowicie bezpłatne, ponieważ finansowanie odbywa się z funduszy regionalnych Unii Europejskiej.

Badanie USG aorty brzusznej dotychczas wykonano u 9 500 pacjentów. Dzięki programowi ponad 220 pacjentów z tętniakiem aorty brzusznej (potencjalnie śmiertelną chorobą, jeśli nie zostanie wykryta w odpowiednim czasie) zostało objętych programem Zdrowa Aorta, a dzięki inicjatywie twórcy projektu prof. Grzegorza Oszkinisa zostali oni objęci również bezpłatną opieką po zakończeniu udziału w programie, w postaci bezpłatnych badań kontrolnych, których prowadzenie planowane jest przez 3 lata po zakończeniu projektu.

Badanie jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego.

Zapisy na badanie:

- telefonicznie: 503 075 095 (kontakt od pon. do pt. w godz. 9 - 15)

- e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (proszę podać imię, nazwisko, pesel, numer telefonu kontaktowego oraz miasto, w którym ma być wykonane badanie).

Zapraszamy serdecznie! Zespół Zdrowa Aorta

 

Baner Zdrowa Aorta

stanowisko

Klub gier planszowych

Zapraszamy wszystkich miłośników gier planszowych na pierwsze spotkanie Klubu!

Nie ma znaczenia ile masz lat, jeśli czerpiesz radość z rozgrywki i chciałbyś poznać nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach, to sobotnie spotkanie jest dla Ciebie!

Nie ważne, czy jesteś doświadczonym zawodnikiem, czy też dopiero zaczynasz swoją przygodę z planszówkami. Nasz klub jest dla wszystkich, którzy cenią grę w towarzystwie i chcą spędzić miło czas.

Zapewniamy wiele gier planszowych do wyboru, więc przynieś tylko swoją pozytywną energię i gotowość do świetnej zabawy!

Gminne Centrum Kultury w Koźminku

Sobota, 29 lipca

W godzinach 12:00-16:00

powrót do góry strony