trasaulotka

 

Szanowni Państwo

Od pewnego czasu nosiliśmy się z zamiarem utworzenia Koźmineckiej Trasy Turystycznej. Ten zamiar właśnie się zrealizował.

Od lat Koźminek był odwiedzany przez turystów najczęściej tylko przypadkiem, nie jako główne miejsce wyprawy, lecz jako dodatek, często niezamierzony. Naszym zamiarem było, aby stał się celem. Aby tak się stało Koźminek potrzebował trasy zaplanowanej, przemyślanej i skonstruowanej w taki sposób, aby turysta mógł ją przebyć sam, bądź (najlepiej) z naszym opiekunem trasy.

W taki sposób powstała Koźminecka Trasa Turystyczna, która najpierw miała być tylko trasą letnią, ale po namyśle uznaliśmy, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby działała również poza okresem lata i wakacji.

Będziemy ją oczywiście wzbogacać i rozwijać, o czym postaramy się informować na bieżąco.

Trasa ma swój początek przy Lapidarium obok drogi biegnącej w kierunku Pośrednika, a kończy się w Gminnym Centrum Kultury w Koźminku, czyli we dworze. Pomiędzy początkiem, a końcem prowadzi przez najważniejsze zabytki Koźminka i miejsca, w których warto się zatrzymać i wysłuchać opowieści o historii miasteczka.

Zapraszamy do współpracy i telefonów w sprawie rezerwacji terminów tak, aby Państwa wizyta w Koźminku była tym razem nie tylko celowa, ale również owocna i ciekawa.

Trasa jest zaplanowana na 2 do 2,5 godziny. Na zakończenie przewidujemy możliwość zakupu pamiątek oraz wypicia filiżanki kawy/herbaty/wody w zabytkowych przestrzeniach koźmineckiego Dworu.

Całością przedsięwzięcia opiekować się będzie Karol Matczak, który wiedzą i osobistym czarem będzie Państwa wtajemniczał w sekrety historii Koźminka.

Trasa będzie czynna do 22 lipca, nastąpi dwutygodniowa przerwa, ponownie ruszymy od 8-go sierpnia.  

Zapraszamy

Tomasz Potemkowski
Dyrektor GCK w Koźminku