Święto Powiatu Kaliskiego w tym roku odbyło się przed Starostwem Powiatowym w Kaliszu. To czas tradycyjnych podziękowań za pracę na rzecz rozwoju powiatu w 2020 roku. Był to przede wszystkim rok pod hasłem pandemii, dlatego wielu odznaczanych to bohaterowie pomagający w walce z Covid-19. Organizatorami wydarzenia był Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Jan Adam Kłysz oraz Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy. Koncert "Polska muzyka filmowa" wykonali artyści Adam Michalak, Kornelia Raźniewska i formacja Q-Artis .

Tradycyjnie, podczas Święta Powiatu Kaliskiego nadano także tytuły "Przyjaciel Powiatu Kaliskiego". Zarząd Powiatu Kaliskiego przyznał to wyróżnienie mieszkance naszej gminy Janinie Woźniak.

JANINA WOŹNIAK- Pielęgniarka oddziału dziecięcego szpitala w Kaliszu oraz poradni dziecięcej w Koźminku. Pełniła dyżury w Pogotowiu Ratunkowym. Zaangażowana w sprawy ochrony zdrowia, wykazująca się niezwykła troską o drugiego człowieka. Przez lata prowadziła działalność społeczną organizując spotkania, wyjazdy integracyjne, działa w Stowarzyszeniu Razem dla Powiatu. Zarząd Powiatu Kaliskiego nadał „Przyjaciel Powiatu Kaliskiego” Janinie Woźniak w uznaniu za dotychczasową współpracę, oraz działalność na rzecz rozwoju społecznego powiatu kaliskiego.

Zarząd Powiatu Kaliskiego nadał także tytuł „Osobowość Powiatu Kaliskiego” mieszkańcowi gminy Koźminek Józefowi Bryle.

JÓZEF BRYŁA - Przewodniczący Rady Gminy Koźminek w latach 2002-2010, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP w Koźminku. Przez wiele lat przejawiał bardzo dużą aktywność w pracy na rzecz rozwoju samorządu Gminy Koźminek. Zarząd Powiatu Kaliskiego nadał tytuł „Osobowość Powiatu Kaliskiego” Józefowi Bryle w uznaniu za dotychczasową współpracę, wieloletnią działalność na rzecz rozwoju ochotniczych straży pożarnych oraz pracę na rzecz rozwoju samorządu lokalnego.

Wielkie GRATULACJE dla wszystkich nagrodzonych!!!!

 

Info: Wioletta Przybylska
Foto: Agnieszka Forster

 

sp.2

sp3

sp4

św.p.1